GYERMEKPROGRAM

A Gyermekprogram keretében segítséget nyújtunk a gyerekek iskolába való beilleszkedéséhez, problémáik konstruktív megoldásához.   Előcsalogatjuk a bennük rejlő képességeket, támogatjuk őket céljaik megvalósításában, pozitív énkép kialakításában, mert hiszünk abban, hogy mindenkiben van valami jó, egyedi és értékes.

Elsődleges célunk a hátrányos helyzetű, tanulási, magatartási, kapcsolatteremtési és beilleszkedési problémákkal küzdő gyerekek, fiatalok elérése, problémáik azonosítása, és a hatékony segítségnyújtás.

Programunkban két szociális munkás dolgozik, kiegészülve a lelkes és elhivatott önkéntesek maroknyi csapatával.

Az alábbi helyszíneken találkozhatnak velünk:

• Huszártelep – Huszár-Vár Szociokulturális Szolgáltató Központ

– Sója Miklós Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola

– Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Szőlőskerti Angol Kéttannyelvű Tagintézménye

• Örökösföld – Közösségi Ház

A program célcsoportját

• óvodás korú gyerekek
  • általános iskolai korosztály
  • szakiskolás, középiskolás fiatalok
  • (ritkán) szülők, nagyszülők alkotják.

Foglalkozásainkkal folyamatos jelenlétet biztosítunk a program helyszínein Ez teszi lehetővé, hogy bizalom alakuljon ki segítők és résztvevők között, mely generációról generációra öröklődik.

Az általunk kínált foglalkozások (a teljesség igénye nélkül):

• párkapcsolati csoport
  • kommunikációs csoport
  • pályaorientációs tréning
  • mozgásfejlesztés
  • meseterápia
  • hangterápia,
  • egészséges életmód népszerűsítése,
  • csocsó-klub
  • játszóház, stb.

Nagy hangsúlyt fektetünk a preventív tevékenységekre, támogatjuk az asszertív kommunikáció elsajátítását. Közösségi, sport és szabadidős foglalkozásokat szervezünk a hasznos szabadidő eltöltési szokások kialakítása érdekében. Mindezek együttesen járulnak hozzá ahhoz, hogy a célcsoport tagjaiból pozitív életszemlélettel rendelkező, tevékeny felnőttek váljanak.

Munkánkról bővebben itt olvashat!